Zastupitelé rozhodli. Město Podhoran nechce

14.9.2012    Kroměřížský deník   

Strana 1    Titulní strana

       Bystřice pod Hostýnem - Třiadvacet milionů za hotel Podhoran je moc: takový vzkaz poslali ve středu večer zastupitelé Bystřice pod Hostýnem majiteli Radovanu Křemečkovi. Ten v reakci prohlásil, že obrátí pozornost k údajné nabídce agentury, jež se zabývá ubytováváním sociálně nepřizpůsobivých obyvatel za příspěvky od státu.

            "Je to patový stav. Může se tam nastěhovat větší skupina lidí, kteří tam budou žít díky sociálnímdávkámabudouten objekt vybydlovat. Může se změnit i bezpečnostní situace ve městě. Můžeme se tomu bránit jedině důslednými kontrolami z pohledu státní správy: stavební úřad, sociální odbor, hygiena a hasiči," řekl po zastupitelstvu bystřický starosta Zdeněk Pánek.

            Křemeček tvrdí, že do Podhoranu investoval právě 23 milionů. Budovu prý městu nabídl přednostně proto, že si byl vědom toho, že další možnosti by pro něj "nebyly příjemné". Někteří Bystřičané ale jeho jednání považují za vydírání.

            "Nikoho jsem nevydíral a nemám zapotřebí být propírán v médiích jako vyděrač. Osm měsíců mě tahají za nos. Kdyby mi tehdy řekli, že mi dají 13 milionů, tak se s nimi dál nebavím," řekl Křemeček.

            Atmosféra na zastupitelstvu, které sledoval plný sál Společenského domu Sušil (viz snímek), byla bouřlivá. Část publika horovala pro koupi i za "přehnanou cenu" a žádali ji i signatáři petice, další diskutující před ní naopak varovali. Podpořil je i senátor Jiří Čunek, který jako starosta Vsetína nechal nepřizpůsobivé lidi vystěhovat na okraj města či jinam.

            Podle Pánka by se město do problémů nedostalo, kdyby nebylo legislativy, jež umožňuje vyplácení vysokých příspěvků na bydlení. Novela zákona má ale v březnu příštího roku systém výplaty podpor změnit a podobným věcem zamezit.

 

Foto autor| Foto: Eva Mikešková

O autorovi| ČTK, ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU

Region| Střední Morava