Jiří Čunek chce ve vazbě navštívit Janu Nagyovou

18.7.2013 17:00    ČRo České Budějovice    Zpráva    

           

 

Martina CHALUPOVÁ, moderátorka

--------------------

Předseda senátního podvýboru pro lidská práva Jiří Čunek chce navštívit ve vazbě Janu Nagyovou. Žádá proto vrchního státního zástupce Ivo Ištvana o povolení. Na Čunka se obrátila dcera Nagyové. Jiří Čunek očekává, že vrchní státní zástupce návštěvu ve vazební věznici povolí.

 

Jiří ČUNEK, předseda senátního podvýboru pro lidská práva

--------------------

Musím říct, že by mě velmi překvapilo, kdyby nám tu návštěvu neumožnil, protože samozřejmě za přítomnosti státního zástupce, ale musím říct, že i bez něj si nedovedu představit, že by někdo z členů podvýboru mohl mařit nějakým způsobem to vyšetřování.

 

Martina CHALUPOVÁ, moderátorka

--------------------

Dcera Jany Nagyové si v dopise Jiřímu Čunkovi stěžuje na podmínky v cele předběžného zadržení. Její matka prý neměla možnost se umýt nebo se převléknout. Tyto stížnosti policie komentovat nechce s tím, že dopis nebyl adresovaný jí. Pokud jde o zatýkání Jany Nagyové, o kterém její dcera v dopisu píše také, k tomu už se policie vyjádřila v minulosti. Šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta České televizi řekl:

 

Robert ŠLACHTA, šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu

--------------------

Jsem připraven si svůj postup naprosto obhájit. Ty zásadní úkony máme zdokumentovány videem.

 

Martina CHALUPOVÁ, moderátorka

--------------------

Jana Nagyová měla zprostředkovávat takzvané trafiky pro trojici exposlanců ODS a měla zneužít Vojenské zpravodajství ke sledování manželky tehdejšího premiéra Petra Nečase.